Full-stack JavaScript/PHP developer

Chtěli byste pracovat na opravdu velkých projektech, kde výsledky Vaší práce okamžitě vidí tisíce uživatelů? Zajímají Vás media a dění kolem Vás? Pojďte nám pomoci s rozvojem našich největších produktů jako aktuálně.cz, DVTV či centrum.cz, které patří mezi špičku na tuzemském mediálním trhu.

Chci na tuto pozici

Chtěli byste pracovat na opravdu velkých projektech, kde výsledky Vaší práce okamžitě vidí tisíce uživatelů? Zajímají Vás media a dění kolem Vás? Pojďte nám pomoci s rozvojem našich největších produktů jako aktuálně.cz, DVTV či centrum.cz, které patří mezi špičku na tuzemském mediálním trhu.

Full-stack JavaScript/PHP developer

Média se přesouvají na internet. To umožňují šikovní lidé, kteří ovládají moderní technologie. Pokud tě zajímá, co obnáší vývoj a provozování mediálních webových aplikací s miliony návštěv denně, tak čti dál.

Koho hledáme?

Hledáme kolegu, který ovládá JavaScript a/nebo PHP, nevadí mu pracovat jak na frontendu tak backendu, baví ho nové technologie a nemá klidné spaní, dokud pro daný úkol nenajde nejlepší řešení.

S čím pracujeme?

V celém portfoliu produktů používáme plno technologií od server-side až po klienta.

Na frontendu píšeme React. Na backendu programujeme v PHP a pythonu, ale do JavaScriptu jsme se natolik zakoukali, že i backendy pomalu přepisujeme do Nodejs (JavaScript i TypeScript).

Pro provozování používáme AWS cloud - v první řadě serverless, ale hodně používáme i docker (ECS). Starší projekty jsou v PHP a běží u nás v serverovně, z které postupně migrujeme. Abychom ustáli nápor uživatelů, používáme chytrou cdnku Cloudflare, kterou si opět programujeme pomocí JavaScriptu (Cloudflare workers).

Jak pracujeme?

Klademe velký důraz na kvalitu kódu. Všechen kód prochází přes code review a vždy se snažíme najít dobré a udržitelné řešení. Jsme autonomní tým a odpovídáme za technická řešení produktových zadání a následný provoz.
Pracujeme agilně ve dvou týdenních sprintech, abychom mohli pravidelně doručovat nové funkcionality – nestane se, že bychom pracovali „do šuplíku“.
Máme spoustu projektů nejrůznějších rozsahů. Na menším projektu si vyzkoušíme nejnovější technologii, o které jsme se dozvěděli na firmou placené konferenci v zahraničí a hned vzápětí ji můžeme použít na vysoce navštěvované hlavní aplikaci.
Je libo nejnovější React s hooky? Nebo snad raději TypeScript? A co takhle Graphql?

Na čem bys pracoval?

Pracujeme na mnoha různých projektech. Vlajková loď je určitě aktuálně.cz, kde kromě nejnovějších JavaScriptových technologií dáváme pozor i na výkonnost a škálovatelnost našeho systému. Je to náš vlastní cms systém, single page administrace, frontendy s funkčně bohatými, interaktivními widgety a spoustu api na backendu. Mezi naše další důležité projekty patří centrum.cz, DVTV, žena.cz, vaření.cz, studenta.cz a kupa interních menších či větších systémů a webů.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Pernerova 673/47, 186 00  Praha-Karlín, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, zdravotní volno/sickdays, možnost občasné práce z domova, firemní akce

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

ECONOMIA a.s.

Pozice je vhodná pro absolventy.

 

Kontakt

ECONOMIA a.s.
Andrea Vykopalová
Pernerova 673/47
180 07  Praha-Karlín
Česká republika

Chci na tuto pozici Všechny volné pozice