Pojď na stáž do newsroomu Economia

Chceš vědět, jak to opravdu chodí v mediálním domě, kde každý den vzniká kvalitní, nezávislé, věcné a vyvážené zpravodajství v Hospodářských novinách a webech Aktuálně.cz a iHned.cz? Zajímá tě práce v médiích a to, jak se u nás dělá moderní žurnalistika? Přijď k nám na stáž do Economia Talent programu!

Chci na tuto pozici

Chceš vědět, jak to opravdu chodí v mediálním domě, kde každý den vzniká kvalitní, nezávislé, věcné a vyvážené zpravodajství v Hospodářských novinách a webech Aktuálně.cz a iHned.cz? Zajímá tě práce v médiích a to, jak se u nás dělá moderní žurnalistika? Přijď k nám na stáž do Economia Talent programu!

Pojď na stáž do newsroomu Economia

Stážisty hledáme do různorodých týmů, které se ti nyní krátce představí. Který si vybereš?

DOMÁCÍ TÝM
Máš přehled o dění v politice, bezpečnosti, justici, a/nebo oborech jako školství, zdravotnictví nebo sociální oblast? Máš dobré komunikační schopnosti a nebojíš se pokládat i nepříjemné otázky? Dokážeš rychle analyzovat události či informace a jasně formulovat to podstatné? Pokud ano, rádi tě přivítáme na stáži v domácím týmu.

PROČ NE?!
Máš zájem o lifestyle, luxusní životní styl (módu, design, architekturu, cestování, jídlo...), zajímáš se o dění v kultuře nebo na módní scéně? Pojď k nám. Náš tým připravuje lifestylový měsíčník Proč ne?!, který vychází jako příloha HN. Zároveň se staráme o web, Instagram a Facebook Proč ne?!.

HR/MANAŽERSKÝ OBSAH
Tým pro HR a manažerská témata je menší tým složený z bezva lidí, kteří píšou zejména o tom, jak se žije lidem v práci, o kariéře, úspěšných lidech a zajímavostech z pracovního prostředí. Chceš se k nám přidat?

AUTO TÝM
Tohle není jen tak obyčejná redakční práce! Máš rád auta, čteš o nich, rozumíš jim a třeba i rád řídíš? Láká tě věnovat se tématům spojeným s auty? Přidej se k nám. Budeš psát o automobilových novinkách, jezdit na reportáže a časem třeba i psát testy aut.

VIDEO TÝM
Máš zkušenosti s prací kameramana/střihače, reportéra, nebo produkčního? Máš dobré vyjadřovací a organizační schopnosti, zkušenosti s prací s videem a všeobecný zpravodajský přehled k tomu? Staň se součástí videotýmu!

MAGAZÍN AKTUÁLNĚ.CZ
Orientuješ se v aktuálním světovém i domácím společenském a politickém dění? Zajímáš se o popkulturu (videohry, technologie, hudba, film, virály) a máš velký přehled v trendech a dění na sociálních sítích? Pyšníš se hravým psaným projevem, výbornou češtinou a stylistikou a máš základní zkušenost v médiích či studentských časopisech (s důrazem na online)? Podílej se na lifestylové rubrice Aktuálně.cz, která objevuje zajímavé lidi i nevšední příběhy z oblasti (pop)kultury, gastronomie, cestování, urbanismu nebo videoher.

FOTOEDITORNA
Zajímá tě portrétní i reportážní fotografie? Chceš s námi profesně růst? Naše oddělení zabezpečuje veškerý obrazový servis pro celý mediální dům Economia. Naši fotografové pokrývají požadavky denního zpravodajství HN, webů ihned.cz a aktuálně.cz, ale věnují se také portrétnímu a life-stylovému typu fotografie pro magazíny. Vyzkoušej si práci v našem týmu!

EKONOM
Vyznat se v záplavě informací je stále těžší. Poznat, co je podstatné, a co jenom pomíjivá pěna dní, vyžaduje kritické myšlení. Díky kritickému přístupu ke světu je týdeník Ekonom právem považován za jediný seriózní týdeník v Česku. Chceš být jeho součástí? Nebojíš se přemýšlet? Ukážeme ti, že ekonomika není sprosté slovo.

IHNED.CZ
Chceš být součástí redakčního týmu, který se zaměřuje na byznys, ekonomiku, trhy či inovace ? Připravovat denní zpravodajství, vyhledávat informace, překládat zahraniční obsah a dělat rozsáhlejší analýzy dat a trendů? Přidej se k nám!

SPORTOVNÍ TÝM
Honzo, Honzo, pojďte k nám! Dnes už legendární "sporťáckou" hlášku asi dávno znáš, ale my Ti ukážeme, že sportovní zpravodajství zdaleka není jen o plytkých rozhovorech s fotbalisty a nezastavuje se pouze u branek, bodů a vteřin. Chceš vědět víc? Ozvi se.

Co od tebe očekáváme?

 • Studuješ čtvrťák nebo páťák na VŠ (žurnalistika je velkou výhodou) a hledáš praxi
 • Máš už nějakou redakční zkušenost a velkou chuť se učit něco nového
 • Můžeš k nám do Karlína docházet 3 měsíce (od dubna do června) a každý měsíc odpracovat 80 hodin
 • Skvěle ovládáš češtinu a angličtinu

Co ti můžeme nabídnout my?

 • Nebudeš se jen dívat, jak pracují jiní, ale všechno si zkusíš na vlastní kůži. Na všechno se můžeš zeptat a dostaneš od nás zpětnou vazbu, která ti pomůže se zlepšovat.
 • Budeš se setkávat s těmi nejlepšími v oboru.
 • Zadarmo tvé nasazení nechceme, za svoji práci dostaneš stovku na hodinu.
 • Budeš pracovat v nejlepším newsroomu ve střední Evropě.
 • A když nám ukážeš, že tě to baví a jde ti to, po ukončení E.T. programu tě třeba rádi přivítáme jako našeho nového kolegu.

Chceš to zkusit?

 • Pošli nám svůj životopis a přidej i motivační dopis, kde krátce popiš, proč bys k nám chtěl/a na stáž?
 • Pošli nám taky ukázky své práce (články, texty ze šuplíku, portfolio nebo videa, tvé sociální sítě) nebo odkazy na ně, rádi se podíváme.
 • Přidej informaci, ve kterém týmu nebo týmech bys rád/a pracoval/a (můžeš uvést víc týmů).
 • A pak už jen chvilku počkej, než se ti ozveme.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Pernerova 673/47, 186 00  Praha-Karlín, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na zkrácený úvazek

Benefity

Vzdělávací kurzy, školení

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Economia, a.s.

 

Kontakt

Economia, a.s.
Šárka Hanzelínová

Chci na tuto pozici Všechny volné pozice