Pojď na stáž do newsroomu Economia

Chceš vědět, jak to opravdu chodí v mediálním domě, kde každý den vzniká kvalitní, nezávislé, věcné a vyvážené zpravodajství v Hospodářských novinách a webech Aktuálně.cz a iHned.cz? Zajímá tě práce v médiích a to, jak se u nás dělá moderní žurnalistika? Přijď k nám na stáž do Economia Talent programu!

Chci na tuto pozici

Chceš vědět, jak to opravdu chodí v mediálním domě, kde každý den vzniká kvalitní, nezávislé, věcné a vyvážené zpravodajství v Hospodářských novinách a webech Aktuálně.cz a iHned.cz? Zajímá tě práce v médiích a to, jak se u nás dělá moderní žurnalistika? Přijď k nám na stáž do Economia Talent programu!

Pojď na stáž do newsroomu Economia

Stážisty hledáme do různých týmů, které se ti nyní krátce představí. Který si vybereš?

DOMÁCÍ TÝM
Máš přehled o dění v politice, bezpečnosti, justici, a/nebo oborech jako školství, zdravotnictví nebo sociální oblast? Máš dobré komunikační schopnosti a nebojíš se pokládat i nepříjemné otázky? Dokážeš rychle analyzovat události či informace a jasně formulovat to podstatné? Pokud ano, rádi tě přivítáme na stáži v domácím týmu.

EKONOMICKÝ TÝM
Zajímá tě svět byznysu a láká práce v médiích? Přijď k nám na stáž do ekonomického týmu Hospodářských novin. Chceš vidět své jméno v novinách, setkávat se s osobnostmi českého i zahraničního byznysu a naučit se, jak funguje práce v prestižním českém deníku? Tak napiš a staň se ekonomickým novinářem Hospodářských novin. Ukážeme ti, jak na to!

HR/MANAŽERSKÝ OBSAH
Tým pro HR a manažerská témata je menší tým složený z bezva lidí, kteří píšou zejména o tom, jak se žije lidem v práci, o kariéře, úspěšných lidech a zajímavostech z pracovního prostředí. Chceš se k nám přidat?

MAGAZÍN AKTUÁLNĚ.CZ
Orientuješ se v aktuálním světovém i domácím společenském a politickém dění? Zajímáš se o popkulturu (videohry, technologie, film, virály) a máš velký přehled v současných trendech a dění na sociálních sítích? Pyšníš se hravým psaným projevem, výbornou češtinou a stylistikou a máš základní zkušenost v médiích či studentských časopisech (s důrazem na online)? Podílej se na lifestylové rubrice Aktuálně.cz, která objevuje zajímavé lidi i nevšední příběhy z oblasti popkultury, gastronomie, designu, cestování, urbanismu, videoher nebo běžného života.

SPORTOVNÍ TÝM
Honzo, Honzo, pojďte k nám! Dnes už legendární "sporťáckou" hlášku asi dávno znáš, ale my Ti ukážeme, že sportovní zpravodajství zdaleka není jen o plytkých rozhovorech s fotbalisty a nezastavuje se pouze u branek, bodů a vteřin. Chceš vědět víc? Ozvi se.

SPECIÁLNÍ PROJEKTY
Chceš se podílet na obsahu, který vytváříme ve spolupráci s řadou prestižních českých i zahraničních značek? Dokážeš popustit svou fantazii a vymyslet obsah, který klienta ohromí a bude zajímavý i pro čtenáře? Přijď si zkusit práci v týmu speciálních projektů, kde žádný den není stejný.

MARKETING
Zajímáš se o svět marketingu a láká tě práce v médiích? Staň se součástí marketingového týmu mediálního domu Economia. Poznáš, jak funguje práce pro prestižní vydavatelství jak v online, tak printovém prostředí. Nezáleží na zkušenostech, potřebujeme hlavně nadšení a chuť učit se novým věcem. Ukážeme ti, jak na to!

HR
Cítíš se na na FB, Linkedinu a Instagramu jako ryba ve vodě a umíš vytvořit příspěvek, který zaujme? Máš vztah k médiím, ovládáš perfektně český jazyk, nechybí ti kreativita, humor a jsi dokonce fanoušek Economie? Pokud ano, pojď k nám. HR holky hledají k sobě do týmu podporu, která se bude převážně starat o PR Economie na sociálních sítích. Těšíme se na tebe!

Co od tebe očekáváme?

 • Studuješ čtvrťák nebo páťák na VŠ (žurnalistika je velkou výhodou) a hledáš praxi
 • Máš už nějakou redakční zkušenost a velkou chuť se učit něco nového
 • Můžeš k nám do Karlína docházet 3 měsíce (od ledna do března) a každý měsíc odpracovat 80 hodin
 • Skvěle ovládáš češtinu a angličtinu

Co ti můžeme nabídnout my?

 • Nebudeš se jen dívat jak pracují jiní, ale všechno si zkusíš na vlastní kůži. Na všechno se můžeš zeptat a dostaneš od nás zpětnou vazbu, která ti pomůže se zlepšovat.
 • Budeš se setkávat s těmi nejlepšími v oboru.
 • Zadarmo tvé nasazení nechceme, za svoji práci dostaneš stovku na hodinu.
 • Budeš pracovat v nejlepším newsroomu ve střední Evropě.
 • A když nám ukážeš, že tě to baví a jde ti to, po ukončení E.T. programu tě třeba rádi přivítáme jako našeho nového kolegu.

Chceš to zkusit?

 • Pošli nám svůj životopis a přidej i motivační dopis, kde krátce popiš, proč bys k nám chtěl/a na stáž?
 • Pošli nám taky ukázky své práce (články, texty ze šuplíku, portfolio nebo videa, tvé sociální sítě) nebo odkazy na ně, rádi se podíváme.
 • Přidej informaci, ve kterém týmu nebo týmech bys rád/a pracoval/a (můžeš uvést víc týmů).
 • A pak už jen chvilku počkej, než se ti ozveme.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Pernerova 673/47, 186 00  Praha-Karlín, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Brigáda, od 2. 1. 2020 do 31. 3. 2020

Typ smluvního vztahu

Dohoda o provedení práce

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Economia, a.s.

 

Kontakt

Economia, a.s.
Šárka Hanzelínová

Chci na tuto pozici Všechny volné pozice